Cenimy czas i zaufanie naszych klientów – dlatego w naszej ofercie znajduje się osprzęt do wózków widłowych sprawdzonego producenta, jakim jest Cascade. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem osprzętu Cascade. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom najlepsze warunki zakupu, a co najważniejsze, sprzęt dopasowany do wymagań i zapotrzebowania.

Chwytaki do kartonów Cascade Carton Clamps

Jednymi z niezwykle przydatnych elementów osprzętu są chwytaki do kartonów Cascade Carton. Dlaczego warto wybrać chwytaki do kartonów Cascade? Ponieważ osprzęt ten ma wiele zalet: wszechstronne zastosowanie, wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia, nawet w bardzo trudnych warunkach pracy, a do tego są łatwe w serwisowaniu. Chwytaki do kartonów Cascade doskonale sprawdzą się przy bezpaletowym przenoszeniu różnego rodzaju produktów w kartonach – od urządzeń AGD, urządzenia elektroniczne, pakowaną żywność, napoje butelkowane, chemię gospodarczą, tworzywa sztuczne i wiele innych.

Zastosowanie bezpaletowej obsługi kartonów przekłada się na jeszcze efektywniejsze zagospodarowanie przestrzeni magazynowej oraz w pojazdach transportowych. Brak konieczności stosowania palet sprawia, że oszczędzasz cenną przestrzeń i możesz zgromadzić lub przetransportować jeszcze większą ilość ładunku. Wyposażone są w płyty kontaktowe ramion, pokryte specjalną gumą. Dzięki dopasowaniu wielkością do przenoszonych produktów i gumowanej powierzchni, chwytak pewnie trzyma ładunek, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia go.

Chwytaki do kartonów seria J Appliance Clamps

Ta seria chwytaków została stworzona z myślą o przenoszeniu kartonów o bardzo delikatnej zawartości, np. kartonów ze sprzętem AGD, telewizorami, czy innymi urządzeniami elektronicznymi. Wyróżniają się cienkimi płytami kontaktowymi ramion, które pokryte są gumą. Zarówno konstrukcja chwytaków, zastosowanie gumy, a także możliwość pełnego dostosowania siły zacisku minimalizuje ryzyko uszkodzenia ładunku. Stosowanie chwytaków z serii J Appliance Clamps umożliwia ciasne układanie i wyrywanie ładunku w przestrzeni magazynowej lub w transporcie.

Chwytaki do kartonów serii J - Carton Clamps

Chwytaki do kartonów z serii J Carton Clamps zostały stworzone do przenoszenia różnego rodzaju produktów o niskiej, średniej i dużej gęstości, takich jak sprzęt AGD, wino, elektronika użytkowa, żywność pakowana w pudełkach lub puszkach, a także artykułów chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Chwytaki - seria J White Goods (WG) Clamps

Ta linia chwytaków do kartonów do wózków widłowych została skonstruowana z myślą o przenoszeniu ładunków ze sprzętem AGD, szeroko pojętą elektroniką, znajduje także zastosowanie w przemyśle magazynowym oraz spożywczym – to idealne narzędzie do sprawnego przenoszenia opakowań zbiorczych z napojami.

Za pomocą chwytaków z serii J White Goods (WG) Clamps możliwa jest obsługa ładunków bez palet. Umożliwia to jeszcze lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej i znaczną jej oszczędność. Ułożenie ładunków bez palet do transportu to także wydajniejsze załadowanie pojazdu i optymalizacja procesu transportu. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji chwytaków serii J WG, a także funkcji, w jakie zostały wyposażone, przenoszenie ładunku jest jeszcze prostsze i wydajniejsze. Co najważniejsze – producent chwytaków do kartonów zadbał, by podczas przenoszenia ładunku za pomocą chwytaków Cascade ryzyko uszkodzenia ładunków było zminimalizowane.

Chwytaki do kartonów Cascade – poznaj ich najważniejsze cechy

Wśród najważniejszych cech chwytaków do kartonów Cascade warto wymienić następujące, które czynią je konkurencyjnym wyborem:

 • doskonała widoczność dla operatora wózka widłowego, co ma bardzo duże znaczenie przy podejmowaniu i odkładaniu ładunku – największa wśród oferowanych rozwiązań na rynku
 • wydajny układ hydrauliczny, pozwalający na maksymalną wydajność pracy chwytaka, przy minimalnym zużyciu energii. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu rozdzielacza przepływu, który zapewnia równomierny ruch ramion. W chwytaku zastosowano montowane od góry przewody hydrauliczne i port testowy w celu łatwego dostępu i regulacji. Chwytak Cascade został wyposażony w efektywny i wydajny przesuw boczny, dzięki odciążonemu układowi hydraulicznemu
 • wytrzymała konstrukcja, która zapewnia świetną wytrzymałość, trwałość i wydajną pracę. Rama chwytaka i odlewy wykonane są ze stali o ysokiej wytrzymałości. Zastosowano bezsmarowe łożyska UHMW o pełnej długości, dla jeszcze płynniejszej pracy. Maksymalna siła zacisku zapewnia bezpieczną obsługę osprzętu.
 • wydajna konstrukcja ramion – cienki profil ramion umożliwia precyzyjniejsze manipulowanie ładunkami między stosami, co zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni. Płyty kontaktowe wykonane zostały z aluminium i dodatkowo ich powierzchnia została pokryta gumą, aby zapewnić bezpieczną obsługę ładunków. Żeby jeszcze lepiej rozłożyć siły ścisku chwytaka, płyty kontaktowe zostały wyśrodkowane na zacisku.
 • wygoda obsługi i wydajność pracy – chwytaki do kartonów Cascade zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu wydajności, a także komfortu pracy operatora wózka widłowego. Chwytaki zostały tak zaprojektowane, aby instalacja ich była precyzyjna i bezpieczna. Modele dostępne są w dwóch wersjach ciśnienia, aby idealnie dostosować się do układu hydraulicznego wózka widłowego

Wybierz chwytaki Cascade dopasowane do potrzeb Twojej firmy

Chwytaki do kartonów Cascade dostępne są w różnych opcjach, tak aby ich właściwości jeszcze lepiej dopasować do potrzeb klientów:

 • niestandardowe zakresy otwarcia i szerokości ramy
 • niestandardowe długości ramion, wysokości, a także powierzchnie płyt kontaktowych
 • rozmiar i specyfika płyt dostosowana do danego zastosowania (rozmiar i powierzchnia)
 • listwy paletowe na płytach do obsługi palet
 • zderzak ramy zapewniający dodatkową ochronę podczas przenoszenia luźnych ładunków
 • różne opcje montażu ISO, w tym klasa III i funkcje szybkiego rozłączania
 • niezależne sterowanie ramieniem
 • zawór regeneracyjny zwiększający prędkość ramienia w wózkach elektrycznych o niskim przepływie
 • dostępny zewnętrzny przesuw boczny
 • alternatywne konfiguracje zaworów dla lewo- lub prawostronnej instalacji hydraulicznej trzeciej i czwartej funkcji
 • możliwość dostosowania do konkretnych zastosowań

Posiadamy kompleksową ofertę wyposażenia do wózków widłowych, w której znajdują się m.in. systemy ważące ładunek, a także widły do wózków widłowych o szerokim zastosowaniu. Zapewniamy specjalistyczne wsparcie w doborze chwytaków do kartonów i innych komponentów do wózków widłowych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Jeśli masz pytania odnośnie produktu, napisz do Nas!