Firma Orlaco oferuje profesjonalne systemy wizyjne dla wszystkich typów wózków widłowych. Systemy wizyjne Orlaco mogą być konfigurowane zależnie od konkretnych potrzeb i wymagań pracy wózka widłowego. Przykładowe rozwiązania to:

System widok do przodu

Pozwala operatorowi na obserwację obszaru przed wózkiem. Nawet z ładunkiem na widłach operator posiada obraz tego co się dzieje z przodu. Pomaga ograniczyć zagrożenie dla ludzi i mienia. W systemie widok do przodu kamera montowana jest na niewysuwanej, zewnętrznej sekcji masztu. Wytrzymały monitor, dostarczany z uchwytem zapewniającym pełen zakres regulacji, montowany jest wewnątrz kabiny.

System widok do tyłu

W ciasnych obszarach i niejednoznacznych sytuacjach trudno jest ocenić prawidłowo obszar z tyłu wózka widłowego. Również częsta jazda do tyłu powoduje nadwyrężanie mięśni szyi i karku operatora. System widok do tyłu zapewnia bezpieczne warunki
pracy w których obciążenie fizyczne operatora jest minimalne. W systemie widok do tyłu kamera jest zamontowana na tyle wózka. Wytrzymały monitor, dostarczany z uchwytem zapewniającym pełen zakres regulacji, montowany jest wewnątrz kabiny wózka.

System aktywny widok do tyłu

System ten oprócz funkcjonalności standardowego widoku na tył jest wyposażony w czujniki cofania. Operator jest ostrzegany o nieuchronnym zagrożeniu za pomocą sygnałów dźwiękowych i nakładek graficznych na wyświetlaczu. Aktywny system odwróconych kamer może być połączony z kamerą, która wyświetla widok na widły. Monitor w kabinie automatycznie przełącza się na obraz z kamery, gdy tylko wskaże kierunek jazdy.Widok może oczywiście być aktywowany ręcznie lub ciągle.

Czujniki RadarEye o wysokiej wytrzymałości montuje się w specjalnym uchwycie, który można wyregulować w różnych pozycjach. Zakres strefy wykrywania może być ustawiony przez oprogramowanie monitora, więc operator odbiera sygnał tylko wtedy, gdy w tej strefie znajduje się nieruchomy lub poruszający się obiekt.

System widok na widły

Załadunek i rozładunek ciężarówek często wymaga położenia wideł na wysokościach, przy których karetka zasłania ich widok
operatorowi. System widok na widły pozwala operatorowi na obserwację wideł. W systemie widok na widły kamera montowana
jest pod spodem karetki wózka , co zapewnia operatorowi kompletny podgląd obszaru dookoła wideł. Wytrzymały monitor, dostarczany z uchwytem zapewniającym pełen zakres regulacji, montowany jest wewnątrz kabiny wózka.

 

Jeśli masz pytania odnośnie produktu, napisz do Nas!