Systemy ładowania akumulatorów

Systemy ładowania akumulatorów napędowych, systemy ładowania akumulatorów w intralogistyce

Systemy ładowania Fronius Selectiva są niezwykle inteligentne. Ponieważ systemy ładowania akumulatorów napędowych potrzebują niezwykłej inteligencji. Ponieważ każdy akumulator jest inny. Urządzenia serii Selectiva rozpoznają całkowicie automatycznie wiek, stan naładowania oraz inne ważne kryteria akumulatorów a następnie odpowiednio je ładują.

W przeszłości najważniejszą rolę w podejmowaniu decyzji o zakupie odgrywała najniższa cena zakupu wewnętrznego systemu transportu, składającego się np. z wózka elektrycznego, akumulatora napędowego i prostownika. W czasach rosnących kosztów energii oraz cen akumulatorów coraz więcej uwagi poświęca się bieżącym kosztom eksploatacji.
Firma Fronius oferując Active Inverter Technology umożliwia wydłużenie żywotności akumulatorów i obniża koszty ich eksploatacji.

Fronius oferuje również bezpłatną możliwość sprawdzenia kosztów eksploatacji akumulatorów. Na podstawie określonych parametrów, jak np. liczba cykli ładowania tygodniowo, cena prądu za kWh, pojemności akumulatora, możliwych czasów ładowania itp. obliczany jest indywidualnie możliwy potencja oszczędności w przypadku kosztów prądu oraz emisji CO2 w przypadku zastosowania prostowników Fronius

Inteligentna technika ładowania firmy Fronius różni się znacznie od zwykłych technologii ładowania 50 Hz. Poniżej kilka kluczowych informacji o tym, co wyróżnia Active Inverter Technology:

  • Żywotność akumulatorów - żywotność akumulatora trakcyjnego wzgl. napędowego zależy w decydującym stopniu od nagrzewania się akumulatora w trakcie procesu ładowania. Prostowniki Fronius cechuje bardzo niski współczynnik ładowania, dzięki czemu akumulator nagrzewa się podczas ładowania jedynie w niewielkim stopniu. Akumulator ładowany jest w sposób oszczędny, jak to tylko możliwe. Dzięki niewielkiemu nagrzewaniu znacznej redukcji ulega zużycie wody oraz, ze względu na zmniejszone gazowanie, zanieczyszczenie akumulatora.
  • Rentowność - ze względu na wysoką wydajność prostowników Selectiva, w obszarze przejścia z 230 V na 400 V można zrezygnować z inwestycji w trójfazowe przyłącze 400 V.
    Zwłaszcza w przypadku nowo budowanych magazynów oraz budynków logistycznych, wykonanie przyłączy o niezbędnej mocy przez zakłady energetyczne wiąże się ze znacznymi kosztami. Dzięki prostownikom Fronius niezbędną moc przyłączy można znacząco obniżyć.
  • Bezpieczeństwo - prostowniki Selectiva wyposażone są w liczne funkcje, które zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi, otoczeniu oraz prostownikowi.
    Wyposażenie to obejmuje beznapięciowe przewody do ładowania, zabezpieczenie przeciwzwarciowe, jak również automatyczne wyłączanie i przełączanie charakterystyk.
  • Kompaktowa, lekka budowa - ze względu na zamontowane transformatory wysokiej częstotliwości, firma Fronius jest liderem w dziedzinie produkcji prostowników o małych wymiarach i równocześnie wysokiej wydajności. Urządzenia nadają się doskonale do montażu naściennego w warunkach ograniczonego miejsca. Dzięki niewielkiej wadze (1,9 do maks. 40 kg) można je bez problemu zamontować na ściankach hal przemysłowych lub na metalowych regałach.
  • Wydajność energetyczna i ograniczenie emisji CO2 - Efektywność energetyczna w przypadku prostowników Fronius osiągana jest dzięki połączeniu wielu czynników, które ponadto ograniczają emisję CO2 oraz prowadzą do szybkiego zwrotu inwestycji.

Produkty z grupy SELECTIVA dedykowane dla akumulatorów napędowych

SELECTIVA 1 kW

Dzięki współczynnikowi sprawności rzędu prawie 96% proces ładowania jest nadzwyczaj ekonomiczny i efektywny.

Zalecane obszary zastosowania; Idealne do mniejszych pojazdów do transportu poziomego, wózków elektrycznych, wózków konsygnacyjnych, pomostów podnoszących i roboczych, maszyn czyszczących

SELECTIVA Plus 3 kW

Jedyny w swoim rodzaju dzięki doskonałym parametrom w połączeniu z kompaktową konstrukcją i łatwą obsługą.

Zalecane obszary zastosowaniaIdealny dla średnich i dużych pojazdów do transportu poziomego, wózków elektrycznych, pomostów podnoszonych i roboczych

SELECTIVA 8 kW

Rewolucja - Nowa generacja systemów ładowania akumulatorów Selectiva przeznaczona do akumulatorów 24V, 36V, 48V i 80V wyróżnia się nowatorskim procesem ładowania

Zalecane obszary zastosowania: Idealne dla wózków widłowych

SELECTIVA 16 kW

Jedyny w swoim rodzaju dzięki doskonałym parametrom w połączeniu z kompaktową konstrukcją i łatwą obsługą.

Zalecane obszary zastosowania: Idealne dla wózków widłowych.

Jeśli masz pytania odnośnie produktu, napisz do Nas!