Systemy ładowania akumulatorów

Fronius ułatwia wszystko tak, jak to tylko możliwe - dzięki produktom, które są niezawodne, wydajne i zarazem przyjazne w obsłudze. Mimo wszystko, projektowanie systemów ładowania akumulatorów to złożony temat rodzący wiele pytań,poniżej  przegląd odpowiedzi na najważniejsze związane z ładowaniem akumulatorów.

Co oznacza „Bezpieczeństwo elektroniki” w przypadku prostowników Fronius?

Wszystkie prostowniki Fronius są bezpieczne dla elektroniki, tzn. dzięki regulowanemu napięciu wejściowemu akumulator można ładować w pojeździe. Po drugi nie występują w nich napięcia szczytowe, które mogłyby uszkodzić układy elektroniczne pojazdu.

Dlaczego Fronius stosuje regulowane charakterystyki w prostownikach?

Wszystkie charakterystyki ładowania Fronius są regulowane (sterowane) przez mikroprocesor i dlatego dostosowują się do stanu naładowania akumulatora..
W przypadku urządzeń trakcyjnych (Selectiva) występuje wiele charakterystyk, gdyż technologia akumulatora odgrywa tu ważną rolę. Przy użyciu tych charakterystyk można ładować wszystkie rozpowszechnione typy akumulatorów.
Dla porównania: większość zwykłych prostowników 50 Hz nie posiada regulowanej charakterystyki ładowania. Oznacza to, że akumulatory są przeładowywane, a czasy ładowania są znacznie wydłużone. Ponadto prostowniki te nie są bezpieczne dla elektroniki.

Dlaczego prostowniki Fronius są tak małe i ważą tak niewiele?

Active Inverter Technology to tzw. technologia wysokiej częstotliwości. Oznacza to, że standardowa częstotliwość sieci (50 Hz) podnoszona jest x razy, dzięki czemu transformator może być wielokrotnie mniejszy i lżejszy. Z tego powodu możliwe jest utrzymanie niewielkich rozmiarów i wagi naszych prostowników.

Dlaczego w prostownikach Fronius co siódme ładowanie jest darmowe?

Dzięki Active Inverter Technology współczynnik sprawności (do 96%) jest znacznie wyższy w porównaniu do zwykłych prostowników 50 Hz. Daje to w efekcie oszczędność energii rzędu 20–30%. Po 6 ładowaniach oszczędność energii w stosunku do prostowników 50 Hz jest tak wysoka, że 7 ładowanie jest jakby za darmo.

Dlaczego dostępne są dwie serie urządzeń Fronius?

Istnieją dwa rodzaje akumulatorów: rozruchowe i trakcyjne. Obydwa rodzaje akumulatorów wymagają, ze względu na swe różne charakterystyki, również różnych technik ładowania. Z tego powodu firma Fronius oferuje serię urządzeń Acctiva do akumulatorów rozruchowych oraz serię Selectiva do akumulatorów trakcyjnych lub napędowych.

Czy systemy ładowania akumulatorów Fronius są dostępne w wersjach indywidualnych?

Wszystkie prostowniki Fronius są dostępne również w wersjach OEM. Aktualnie dostępne są następujące warianty indywidualne:
  • Wygląd zgodny z Corporate Design Klienta
  • Wersje obudowy zgodnie z życzeniem Klienta
  • Wersje oprogramowania zgodnie z życzeniem Klienta
  • Projektowanie urządzeń zgodnie z życzeniem Klienta

Jeśli masz pytania odnośnie produktu, napisz do Nas!